Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Torba foliowa powstaje w ciągu 5 sekund, używana jest przez średnio 5 minut, a rozkłada się ponad 500 lat.  W najbliższą sobotę, 26 września,  do zmiany nawyków i korzystania podczas zakupów z przyjaznych środowisku toreb wielokrotnego użytku, zachęcać będą mieszkańców Poznania organizatorzy akcji „Foliówka? Dziękuję! Nie potrzebuję!”

Do udziału  w wydarzeniu zaprasza Miasto Poznań. Centrum akcji znajdować się będzie przed Galerią Malta. Każdy, kto w godzinach od 11 do 16 przyniesie min. 10 foliówek,  otrzyma w zamian bawełnianą torbę na zakupy.  Pod okiem plastyków, będzie można jej nadać indywidualny charakter.  Zgromadzone w żółtych pojemnikach plastikowe torby, zostaną przekazane do recyklingu. Wiedzę mieszkańców z zakresu ekologii sprawdzą specjalne konkursy. – Pamiętajmy, że rezygnując z popularnej foliówki, ograniczamy ilość wytwarzanych śmieci. Prawie 10 proc. ze 100 miliardów wytwarzanych przez Europejczyków reklamówek zatruwa morza, rzeki, pola i lasy.  Zachęcam więc do wzięcia udziału w akcji, wymiany plastikowych toreb na ekologiczne, a przede wszystkim zmiany naszych konsumenckich nawyków na bardziej przyjazne środowisku – mówi Bożena Przewoźna z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Akcja jest częścią kampanii „Odzyskaj. Korzystaj”, towarzyszącej budowie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu.