Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Z początkiem listopada zatrudnienie w poznańskiej spalarni odpadów otrzyma grupa 8 osób, która powiększy tworzący się zespół pracowników odpowiedzialnych w przyszłości za obsługę budowanego obecnie zakładu.

Firma zatrudniająca - SITA Energia z Odpadów sp. z o. o. do końca tego roku zamierza skompletować całą 46 osobową załogę. Szansa na pracę nadal pozostaje na wybranych stanowiskach, na które trwa rekrutacja. W czerwcu br. została wybrana kadra managerska najwyższego szczebla Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK). Z początkiem listopada br. zatrudnienie otrzyma grupa specjalistów m.in. specjalista ds. ochrony środowiska, specjalista ds. BHP i POŻ, specjalista ds. kontrolingu finansowego, a także kadra średniego nadzoru działu operacyjnego oraz działu utrzymania ruchu m.in. inżynier utrzymania ruchu, inżynier procesu i mistrz zmianowy.  Z kolei od początku 2016 roku zatrudnienie otrzyma największa grupa 32 osób na 7 stanowiskach operacyjnych w obszarze utrzymania ruchu i operacyjnym, wśród których są m.in. mechanicy, elektrycy, automatycy, operatorzy urządzeń i instalacji.

Nadal trwa faza rekrutacji dotycząca stanowisk operacyjnych takich jak  operator wagi samochodowej, operator ładowarki i koparki w hali żużla,  kontroler procesu technologicznego, starszy operator procesu technologicznego. - Zachęcamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do naszej firmy na wymienione stanowiska, na których praca polega w znacznej mierze na obsłudze urządzeń oraz kontroli procesów i przyjętych parametrów – mówi Remigiusz Konieczny, Dyrektor zakładu z ramienia SITA Energia z Odpadów. – W przypadku niektórych stanowisk są wymagane konkretne specjalistyczne uprawnienia, jednak najważniejsze dla nas są predyspozycje i umiejętność uczenia się kandydatów. Termiczne przekształcanie odpadów to nowa dziedzina w Polsce, więc wszystkim naszym pracownikom zapewniamy cykl odpowiednich szkoleń przygotowujących do pracy na swoich  stanowiskach.

Cały zespół pracowników spółki SITA Energia z Odpadów zostanie skompletowany do końca br., czyli na rok przed uruchomieniem instalacji. Taki „zapas” czasu jest niezbędny, aby wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni i przygotowani do pracy, a także wzięli udział w rozruchach instalacji,  które rozpoczną się w przyszłym roku. 

Oferty pracy znajdują się na stronach http://www.sita-zielonaenergia.pl/aktualne-oferty-pracy.html oraz http://www.sitapolska.pl/praca-w-itpok-w-poznaniu.html.