Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Do jakiego pojemnika wyrzucić puste opakowanie po jogurcie? Co zrobić z zepsutą i zużytą zabawką? W jaki sposób pozbyć się gruzu po remoncie mieszkania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z segregacją odpadów, pomoże znaleźć mobilna aplikacja „Odzyskaj. Korzystaj.”

Aplikacja dedykowana jest mieszkańcom Poznania oraz sąsiednich gmin (Buk, Murowana Goślina, Czerwonak, Oborniki, Swarzędz, Kostrzyn, Pobiedziska, Kleszczewo i Suchy Las). Mobilne narzędzie pomaga codziennej prawidłowej segregacji śmieci w domu, szkole czy miejscu pracy. Baza aplikacji zawiera odpady podzielone na kilka kategorii takich jak papier i makulatura, tworzywa sztuczne, szkło, odpady zielone czy budowlane. W oknie wyszukiwarki można wpisać określoną nazwę, a aplikacja podpowie gdzie należy wyrzucić lub w jaki sposób zagospodarować daną rzecz. Opis wzbogacają praktyczne ciekawostki na temat poszczególnych odpadów. Dzięki interaktywnej mapie
i nawigacji, użytkownik może odszukać lokalizacje i dane kontaktowe punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Funkcjonalność aplikacji pozwala także na odnalezienie najbliższej apteki ze specjalnymi pojemnikami na opakowania po lekach. 

Aplikacja dostępna jest już w Internecie. Można ją pobrać bezpłatnie m.in. ze strony odzyskajkorzystaj.pl. Narzędzie znajduje się w fazie testów. – Udostępniając aplikację mieszkańcom, liczymy na ich aktywny udział w jej rozbudowie i usprawnianiu. Na podstawie wskazówek od użytkowników będziemy mogli m.in. rozbudowywać bazę odpadów. Swoje sugestie można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – mówi Bożena Przewoźna z Urzędu Miasta Poznania.

Aplikacja powstała w ramach kampanii edukacyjno-promocyjnej „Odzyskaj.Korzystaj”, realizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn.  „System Gospodarki Odpadami dla Miasta Poznania”. Kampania towarzyszy budowie Instalacji termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

Pobierz aplikację:

OS X - https://itunes.apple.com/us/app/odzyskaj.korzystaj/id1062389392?mt=8

Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.etinel.korzystaj