Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

W dniu 15 września 2018 roku w Parku Kasprowicza odbyła się III edycja Poznańskiego Dnia Energii, organizowanego przez Miasto Poznań, podczas którego poznaniacy zdobywali wiedzę z zakresu efektywności energetycznej.

Inicjatywa ta ma na celu podniesienie świadomości energetycznej lokalnej społeczności w zakresie oszczędnego gospodarowania energią, poprawą efektywności energetycznej i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Praktycznych porad do wykorzystania w codziennym życiu udzielali eksperci i doradcy z Urzędu Miasta oraz reprezentanci Partnerów wydarzenia. W trakcie pikniku mieszkańcy Poznania dowiedzieli się, jak sami mogą wytwarzać energię i ją odzyskiwać oraz, jakie możliwości dają odnawialne źródła energii. O tym, jak ważne jest racjonalne wykorzystywanie energii przekonywał w trakcie swojego wystąpienia Zastępca Prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski.

Podczas wydarzenia, którego tematem przewodnim jest energia, nie mogło zabraknąć stoiska promującego Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. Przedstawiciele Miasta oraz SUEZ Zielona Energia Sp. z o.o. udzielali informacji o tym, jak  odpady komunalne w procesie spalania przekształcają się w energię cieplną i elektryczną. Dodatkowo mieszkańcy, którzy chcieli na własne oczy zobaczyć, jak w praktyce funkcjonuje spalarnia oraz jak odpad staje się zasobem służącym do produkcji energii, mogli zapisać się na kolejną, listopadową edycję Dnia Otwartego ITPOK.

Poznański Dzień Energii miał charakter festynu rodzinnego z licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci i dorosłych. W programie energetycznej imprezy znalazły się między innymi: konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, warsztaty recyklingowe, strefa gier i zabaw, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy oraz program artystyczny na scenie: pokazy taneczne, warsztaty ukulele i wiele innych fantastycznych atrakcji, będących okazją do wspólnego spędzenia czasu. Piknik zakończył się koncertem gwiazdy wieczoru Natalii Szroeder.