Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania oraz Partner Prywatny (ITPOK), serdecznie zapraszają na wirtualne Dni Otwarte w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu zlokalizowanej przy ulicy Energetycznej 5. Dni Otwarte online odbędą się w terminie 24 i 25 września br.

ITPOK czyli poznańska spalarnia po raz kolejny otwiera się na mieszkańców, więc jeśli chcesz się dowiedzieć:

  • w jaki sposób produkuje się energię elektryczną i cieplną z odpadów,
  • jak wygląda proces spalania odpadów,
  • jak instalacja funkcjonuje na co dzień,

zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnym spacerze, gdzie krok po kroku pokażemy zakład, opowiemy o wyzwaniach, jakie niesie gospodarka odpadami i o roli, jaką spalanie frakcji resztkowej pełni w lokalnym systemie gospodarki odpadami.

 DSC6684 Kopiowanie

Spotkania wirtualne są dostępne dla wszystkich chętnych i zainteresowanych osób. Tematyka będzie dopasowana do różnych grup odbiorców, ale podczas każdego ze spotkań odwiedzimy zakład, a przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania i Operatora Instalacji szczegółowo opowiedzą o projekcie i odpowiedzą na pytania uczestników webinarów.

Wybierz preferowany termin:

Piątek 24.09.2021 r. - godzina 13:00 - 14:00

W piątek webinar będzie skierowany głównie do uczniów i studentów. Zapraszamy szkoły na spotkanie o tematyce właściwej segregacji, recyklingu i przetwarzania odpadów. Opowiemy o tym, czym jest frakcja resztkowa odpadów i na czym polega termiczne przekształcanie. Pokażemy Wam całą drogę, którą przebywają odpady trafiające do ITPOK i co się z nimi dzieje na każdym z etapów procesu.

Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego pod poniższym linkiem:

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_8UwDfCbfQxaEq3fjCpZe4w

Link do wydarzenia Facebook: https://tiny.pl/971lh

Sobota 25.09.2021 r. - godzina 10:00 - 11:00

Sobotni webinar kierujemy do wszystkich mieszkańców zainteresowanych środowiskiem, gospodarką odpadami i walką o klimat. W tym dniu opowiemy więcej o tym, dlaczego Miasto zdecydowało się na budowę spalarni, jakie wiążą się z tym korzyści i na czym polega partnerstwo publiczno-prywatne, w ramach którego powstała poznańska instalacja. Podobnie, jak dzień wcześniej zaprosimy Was do środka instalacji, pokażemy, jak działa i jakie są wszystkie kolejne etapy procesu termicznego przekształcania odpadów.
Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego pod poniższym linkiem:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_v00vn5WBQQaUp7LTq38ifQ

Link do wydarzenia Facebook: https://tiny.pl/971lm

Osoby do kontaktu:

Mateusz Dziurlikowski, tel. 61 878 50 33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Zaczyńska, tel. 61 878 58 65, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.