Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

W ostatni weekend maja gościliśmy z atrakcjami kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” w Tulcach (gm. Kleszczewo) oraz w Buku. Pikniki rodzinne cieszyły się dużym powodzeniem, a mieszkańcy chętnie rozmawiali z nami na temat gospodarki odpadami i powstającej w Poznaniu spalarni.

30 maja Tulce powitały wszystkich uczestników piekącym słońcem i rosnącym na sile wiatrem. Ale chętni przygód mieszkańcy gminy, którzy licznie przybyli na festyn rodzinny do Zespołu Szkół przy ul. Poznańskiej, ochoczo bawili się tego dnia. Atrakcji było wiele, a wśród nich wesołe miasteczko, grill dla głodomorów, występy artystyczne dzieci, pokazy karate oraz atrakcje kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”. Widać nas było doskonale od samego wjazdu na teren wydarzenia, więc mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać prawie z każdym uczestnikiem pikniku.

A już dzień później (31 maja) byliśmy w Buku, gdzie w Parku Harcerza bawiliśmy się wspólnie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Zorganizowanych było wiele konkursów, przygotowane było mnóstwo występów muzyczno-artystycznych. Mieszkańcy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w naszych konkursach wiedzy ekologicznej, rozmawiali nt. gospodarki odpadami w ich gminie i korzyściach jakie przyniesie powstająca spalarnia odpadów.

Dziękujemy za wspólnie spędzony z kampanią „Odzyskaj.Korzystaj” czas. Niejednokrotnie uczestnicy konkursów zaskakiwali nas swoją wiedzą i umiejętnościami. Pełne stoiska warsztatowe świadczą o tym, że chcemy dbać o środowisko i lubimy manifestować swoje proekologiczne postawy.

Zapraszamy do kolejnych spotkań Pobiedziskach (13 czerwca), Suchym Lesie (20 czerwca)  oraz Poznaniu (21 czerwca).