Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

W sobotę, 13 czerwca, byliśmy na pierwszym z czerwcowych pikników w ramach kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”. Wspólnie bawiliśmy się, edukowaliśmy i rozmawialiśmy o gospodarce odpadami z uczestnikami VII Ogólnopolskiego Edukacyjnego Pikniku Ekologicznego w Pobiedziskach.

W sobotę w Pobiedziskach przez cały dzień letnie słońce zachęcało mieszkańców gminy do odwiedzenia atrakcji piknikowych. Wielu z nich na teren Kompleksu Sportowo-Edukacyjnego na ul. Kostrzyńskiej 23, przyjeżdżało rowerami promując ruch na świeżym powietrzu.

Mieszkańcy Pobiedzisk wykazali się doskonałą znajomością podstawowych zagadnień związanych z powstającą w Poznaniu spalarnią odpadów komunalnych. – Najmłodsi zaskoczyli nas poziomem wiedzy z zakresu zagadnień ekologicznych oraz segregacji odpadów. Zadania polegające na wrzucaniu odpowiednich odpadów do koszy, rozwiązywali bezbłędnie – relacjonuje Malwina, animatorka konkursów.

W czerwcu zapraszamy na dwa kolejne pikniki podczas Dni Gminy w Suchym Lesie (20 czerwca) oraz podczas Targu Śniadaniowego w Poznaniu (21 czerwca). Odwiedzajcie stronę kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”, aby być na bieżąco z terminami nadchodzących wydarzeń.