Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

W sobotę 25 lipca br. w Murowanej Goślinie odbył się XIII Największy w Wielkopolsce Jarmark św. Jakuba. Dlatego nie mogło na nim zabraknąć animacji kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”. 

 

Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Na szlaku św. Jakuba – Italia”. Podczas Jarmarku faktycznie można było poczuć włoski klimat. Dochodząca ze sceny muzyka w stylu italo disco szybko porwała mieszkańców do tańca i wspólnej zabawy. Nie zabrakło również atrakcji kulinarnych tj. pokazy gotowania czy nauka  przyrządzania prawdziwej włoskiej pasty.

Uczestnicy Jarmarku licznie odwiedzali także animacje kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”. Poznawali tajniki praw nauki, uczyli się jak zrobić eko-karmnik czy ekologiczne zabawki w duchu recyklingu. Chętni rozwiązywali quiz wiedzy o powstającej w Poznaniu spalarni odpadów komunalnych. Zdecydowana większość znała poprawne odpowiedzi, dlatego w krótkim czasie na terenie Jarmarku z tłumu gości wyróżniały się liczne osoby z workami ekologicznymi z logo kampanii. Można też było dostrzec grupy młodzieży grające na trawie w grę karcianą „Gratowóz” z symbolami odpadów komunalnych, które również były do wygrania w konkursie wiedzy ekologicznej. 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zainteresowanie kampanią „Odzyskaj.Korzystaj”.