Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Informacje prasowe

14.08.2018

Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

W dniu 6 sierpnia 2018 roku spółki SUEZ Zielona Energia i Veolia Energia Poznań podpisały wieloletnią umowę (obowiązującą na kolejne 24 lata) na sprzedaż ciepła z Instalacji Termicznego Przekształcania  Odpadów Komunalnych (ITPOK).

więcej >

28.03.2017

KOMUNIKAT PRASOWY 28 marca 2017r. - SUKCES PIERWSZEGO HYBRYDOWEGO PPP

SUKCES PIERWSZEGO HYBRYDOWEGO PPP
Poznańska spalarnia rozpoczyna 25-letnią fazę eksploatacji

więcej >

14.06.2016

Radni wizytują spalarnię

Radni podpoznańskich gmin odwiedzają spalarnię odpadów, aby osobiście przekonać się jak funkcjonuje instalacja do odzysku energii.

więcej >

18.12.2015

GIMNAZJALIŚCI Z CZERWONAKA PYTALI O SPALARNIĘ

Czy wokół spalarni odpadów występują uporczywe zapachy? Jakie odpady będą spalane? Czy spalarnia to obiekt bezpieczny dla otoczenia? To tylko niektóre z pytań zadanych podczas specjalnych lekcji na temat gospodarki odpadami i funkcjonowania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, które odbyły się w Gimnazjum w Czerwonaku.

więcej >

08.12.2015

POZNAŃSKA SPALARNIA NA FINISZU

Tempo prac na terenie budowy poznańskiej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych nie maleje. Stan zaawansowania prac przekroczył 92%. To już ostatnia prosta przed wiosennym rozruchem instalacji.

więcej >

30.10.2015

O SPALARNI I NIE TYLKO NA POLECO

Ponad 4 tys. osób odwiedziło stoisko kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” podczas POL-ECO SYSTEM, największych targów poświęconych ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi.

więcej >

12.10.2015

Przekonali się na własne oczy, jak funkcjonuje spalarnia

W dniach 6-7 października br. ponad 40-osobowa grupa z Poznania i regionu poznała funkcjonowanie instalacji termicznego przekształcania odpadów w Zorbau. Wyjazd studyjny do Niemiec zorganizował Urząd Miasta Poznania w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Odzyskaj.Korzystaj”, towarzyszącej budowie poznańskiej spalarni odpadów.

więcej >

24.09.2015

Foliówka? Dziękuję! Nie potrzebuję!

Torba foliowa powstaje w ciągu 5 sekund, używana jest przez średnio 5 minut, a rozkłada się ponad 500 lat. W najbliższą sobotę, 26 września, do zmiany nawyków i korzystania podczas zakupów z przyjaznych środowisku toreb wielokrotnego użytku, zachęcać będą mieszkańców Poznania organizatorzy akcji „Foliówka? Dziękuję! Nie potrzebuję!”.

więcej >

11.06.2015

Zrób eko-torbę albo zbuduj karmnik!

Pierwsze pikniki edukacyjne organizowane przez Miasto Poznań w ramach kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” odbyły się pod koniec maja. W czerwcu odbędą się trzy kolejne wydarzenia w – Poznaniu, Pobiedziskach i Suchym Lesie.

więcej >

10.06.2015

Bezpłatny cykl eko-wydarzeń z „Odzyskaj.Korzystaj” rozpoczęty!

W ostatni weekend maja wydarzeniami w Tulcach (gm. Kleszczewo) oraz Buku zainaugurowano tegoroczny cyklu pikników edukacyjnych organizowanych w Poznaniu i okolicznych gminach w ramach kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”. Miasto Poznań zaprasza do wspólnej zabawy podczas kolejnych pikników, w trakcie których uczestnicy poznają bliżej prawa natury, zasady ekologii, w tym segregacji i zagospodarowania odpadów.

więcej >