Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Informacje prasowe

14.08.2018

Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

W dniu 6 sierpnia 2018 roku spółki SUEZ Zielona Energia i Veolia Energia Poznań podpisały wieloletnią umowę (obowiązującą na kolejne 24 lata) na sprzedaż ciepła z Instalacji Termicznego Przekształcania  Odpadów Komunalnych (ITPOK).

więcej >

28.03.2017

KOMUNIKAT PRASOWY 28 marca 2017r. - SUKCES PIERWSZEGO HYBRYDOWEGO PPP

SUKCES PIERWSZEGO HYBRYDOWEGO PPP
Poznańska spalarnia rozpoczyna 25-letnią fazę eksploatacji

więcej >

14.06.2016

Radni wizytują spalarnię

Radni podpoznańskich gmin odwiedzają spalarnię odpadów, aby osobiście przekonać się jak funkcjonuje instalacja do odzysku energii.

więcej >

18.12.2015

GIMNAZJALIŚCI Z CZERWONAKA PYTALI O SPALARNIĘ

Czy wokół spalarni odpadów występują uporczywe zapachy? Jakie odpady będą spalane? Czy spalarnia to obiekt bezpieczny dla otoczenia? To tylko niektóre z pytań zadanych podczas specjalnych lekcji na temat gospodarki odpadami i funkcjonowania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, które odbyły się w Gimnazjum w Czerwonaku.

więcej >

08.12.2015

POZNAŃSKA SPALARNIA NA FINISZU

Tempo prac na terenie budowy poznańskiej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych nie maleje. Stan zaawansowania prac przekroczył 92%. To już ostatnia prosta przed wiosennym rozruchem instalacji.

więcej >