Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

W ostatni weekend maja wydarzeniami w Tulcach (gm. Kleszczewo) oraz Buku zainaugurowano tegoroczny cyklu pikników edukacyjnych organizowanych w Poznaniu i okolicznych gminach w ramach kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”. Miasto Poznań zaprasza do wspólnej zabawy podczas kolejnych pikników, w trakcie których uczestnicy poznają bliżej prawa natury, zasady ekologii, w tym segregacji i zagospodarowania odpadów.

Do końca września pikniki kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” odbywać się będą w Poznaniu oraz okolicznych gminach. Stałym elementem wydarzeń będzie interaktywny park – doskonała rozrywka dla całych rodzin. Specjalne urządzenia pozwalają zrozumieć skomplikowane prawa natury. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia ekobiżuterii oraz ekologicznych karmników. Nie zabraknie również konkursów z zakresu gospodarki odpadami.

Już w najbliższą sobotę (13 czerwca) w wydarzeniu organizowanym przez Miasto Poznań będą mogli wziąć udział mieszkańcy Pobiedzisk. Piknik ekologiczny odbędzie się na terenie Kompleksu Sportowo-Edukacyjnego na ul. Kostrzyńskiej 23. Tydzień później - 20 czerwca - zapraszamy do Suchego Lasu, na piknik rodzinny odbywający się przy Gminnym Ośrodku Sportu na ul. Szkolnej 20. Szczegółowe informacje o miejscach i terminach wydarzeń znajdują się na stronie www.odzyskajkorzystaj.pl.

Pikniki to także okazja do spotkań z ekspertami i rozmów na temat powstającej w Poznaniu instalacji do odzysku energii z odpadów. – Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat gospodarki odpadami. Wydarzenia w gminach stanowią także doskonałą okazję do rozmowy o powstającej spalarni. Równocześnie poprzez quizy oraz konkursy przekazujemy w łatwy sposób wiedzę z zakresu segregacji odpadów i uczymy najmłodszych jak być świadomym konsumentem – mówi Marcin Janczylik, ekspert kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”.

W ubiegłym roku pikniki realizowane w ramach kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” towarzyszyły wydarzeniom gminnym w Swarzędzu oraz w Poznaniu. Tegoroczny cykl Miasto Poznań rozpoczęło 30 maja br. w Tulcach (gm. Kleszczewo), a już kolejnego dnia stoisko przeniosło się do Buku. Wszystkie pikniki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.