Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

W ostatni weekend maja rozpoczyna się tegoroczny cykl pikników edukacyjnych w Poznaniu i okolicznych gminach, odbywających się w ramach kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”. Miasto Poznań zaprasza do wspólnej zabawy, podczas której uczestnicy poznają bliżej prawa natury, zasady ekologii, w tym segregacji i zagospodarowania odpadów.

Do końca września pikniki kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” odbędą się w Poznaniu i 8 gminach. Stałym elementem wydarzeń będzie interaktywny park – doskonała rozrywka dla całych rodzin. Specjalne urządzenia pozwalają zrozumieć skomplikowane prawa natury. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia ekobiżuterii oraz ekologicznych karmników. Nie zabraknie również konkursów z zakresu gospodarki odpadami.

Pikniki to także okazja do spotkania z ekspertami i rozmów na temat powstającej w Poznaniu instalacji do odzysku energii z odpadów. – Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat gospodarki odpadami. Wydarzenia w gminach stanowią także doskonałą okazję do rozmowy o powstającej spalarni. Równocześnie poprzez quizy oraz konkursy przekazujemy w łatwy sposób wiedzę z zakresu segregacji odpadów i uczymy najmłodszych jak być świadomym konsumentem – mówi Marcin Janczylik, ekspert kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”.

W ubiegłym roku pikniki realizowane w ramach kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” towarzyszyły wydarzeniom gminnym w Swarzędzu oraz w Poznaniu. 30 maja br. piknik odbędzie się w Tulcach (gm. Kleszczewo) przy Zespole Szkół. Następnego dnia Miasto Poznań zaprasza do Buku, do Parku Harcerza. Oba pikniki potrwają od 15.00 do 20.00. Informacje o miejscach i terminach wydarzeń znajdują się na stronie www.odzyskajkorzystaj.pl.