Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Ponad 4 tys. osób odwiedziło stoisko kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” podczas POL-ECO SYSTEM, największych targów poświęconych ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi.


Edukacja, zabawa i pytania o spalarnię – tak można podsumować obecność kampanijnego stoiska na POL-ECO. Największe zainteresowanie wzbudziła premiera specjalnej aplikacji. Odwiedzający docenili jej praktyczne zalety. Zainstalowana na urządzeniach mobilnych, podpowiada do jakiego pojemnika należy wyrzucać określone odpady oraz dlaczego i w jaki sposób je zagospodarować. Wskazuje również najbliższe Gratowiska w Poznaniu i regionie, do których możemy dostarczyć odpady problemowe, punkty, w których pozostawimy zużyte baterie czy apteki z pojemnikami na opakowania po lekach. Aplikacja już wkrótce dostępna będzie dla mieszkańców miasta i okolic.

Najmłodsi uczestnicy targów rywalizowali w grze komputerowej o tytuł „Mistrza Recyklingu”, poznając przy tym zasady segregacji odpadów. Eksperci służyli natomiast informacją na temat budowanej spalarni odpadów. Mieszkańcy pytali m.in. o termin oddania obiektu do użytku czy wykorzystywane technologie, dzięki którym instalacja będzie bezpieczna dla środowiska. – Obok szkoleń, eventów czy konkursów ekologicznych, obecność na POL-ECO to kolejne działanie, dzięki któremu nie tylko docieramy z informacją na temat spalarni do kilku tysięcy osób, ale przede wszystkim zwiększamy świadomość ekologiczną mieszkańców – uważa Bożena Przewoźna z Urzędu Miasta Poznania.

„Odzyskaj.Korzystaj” to jedna z największych w regionie kampanii informacyjno-edukacyjnych z zakresu ekologii i gospodarki odpadami. Kampania realizowana jest przez Miasto Poznań w ramach projektu „System gospodarki odpadami dla Miasta Poznania”, którego głównym zadaniem inwestycyjnym jest budowa Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) w Poznaniu.