Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Jak pozbyć się góry odpadów i nauczyć się segregować śmieci? Dlaczego tak ważnym elementem systemu gospodarki odpadami jest budowana w Poznaniu spalarnia? Odpowiedzi na te i inne pytania przygotowaliśmy w materiałach edukacyjnych dedykowanych dla uczniów szkół gimnazjalnych. Zachęcamy do wykorzystania gotowych scenariuszy.

 

Scenariusz lekcji ekologicznej dla szkół gimnazjalnych z wykorzystaniem m.in. pracy w grupach, rozmowy i burzy mózgów. Przeprowadzone zajęcia mają na celu kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów z zakresu gospodarki odpadami.

podgląd

W ramach kampanii „Odzyskaj. Korzystaj” dbamy o świadomość ekologiczną mieszkańców Poznania i okolicznych Gmin. Kluczową rolę w jej budowaniu odgrywa edukacja ekologiczna prowadzona w placówkach oświatowych.

podgląd

Scenariusz zawiera niebanalne ćwiczenia, dzięki którym zajęcia stają się wyjątkową przygodą. Dowiemy się ile wytwarzamy i składujemy odpadów rocznie, oraz jakie niesie to ze sobą konsekwencje.

podgląd

Ankieta pozwala zweryfikować wiedzę uczniów na temat ekologii, segregacji oraz gospodarki odpadami.

podgląd